Lokal na kulturę

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA

Kościuszki 39

https://kjakkato.pl/

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Edith Steyer - Łukasz Marciniak Duo

data: 04 października 2023

cena: 30 zł

Edith Steyer - Łukasz Marciniak Duo


Edith Steyer/Łukasz Marciniak duo - Poznali się w Berlinie, zagrają ze sobą po raz pierwszy. Nie licz na nic, spodziewaj się wszystkiego. Zapraszamy października do Komitywy.

Edith Steyer- to swobodnie improwizująca i komponująca klarnecistka i saksofonistka, której korzenie sięgają jazzu i muzyki klasycznej XX wieku. Jako była studentka antropologii społecznej interesuje się także muzyką etniczną. Eksploruje swoje instrumenty za pomocą preparowania ich elementami pochodzącymi z natury, a także łącząc je z elektroniką, oraz wykorzystując sprzężenie zwrotne. Oprócz pracy nad koncepcjami solowymi, jej głównym zainteresowaniem jest tworzenie inteligentnie utkanych interakcji i pejzaży dźwiękowych z innymi artystami. Wykorzystuje w tym celu barwę, szum oraz fragmenty tonalne lub melodyczne. Obecnie pracuje także nad rozszerzeniem możliwości technicznych, jakie tkwią w niezdarnym palcowaniu ?staromodnego" niemieckiego systemu klarnetowego. Wyzwanie rzucone motoryce jest źródłem inspiracji do opracowania pomysłów na dekonstrukcję tonalną i instrumentalną oraz konstrukcje kompozycyjne. Współpracuje także z różnymi grupami teatru muzycznego i bardzo interesuje się wykorzystaniem przestrzeni jako elementu swojej twórczości. Za swoją pracę otrzymała różne stypendia, m.in.: Senatu Berlina (2016, 2020) oraz niemieckiego Musikfond (2020), Deutscher Musikrat (2022/23).

Łukasz Marciniak - Gitarzysta, kompozytor, improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw- muzyczny eksperyment- Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole Trio_io grającym współczesną muzykę kameralną. Jest członkiem trio El Topo- zespołu badającego zawiłość strun i ryzyko bębnów oraz czyneli, oraz Perforto- duetu strunowego na preparowany fortepian i gitarę elektryczną. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji
 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.