Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA

Kościuszki 39

https://kjakkato.pl/

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Sylwia Jaworska | Spotkanie autorskie

data: 06 października 2023

cena: 0 zł

Sylwia Jaworska | Spotkanie autorskie


Zapraszamy w piątek 6 października na spotkanie z poezją Sylwii Jaworskiej.


Sylwia Jaworska - poetka. Autorka arkusza poetyckiego "Ustawienia" (2019 z serii poetyckiej "Kontrapunkty", ukazującej się w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej) oraz tomików poetyckich: "Mistrzowskie Trójki" (2020 Biblioteka Śląska) ; "Echo serca" (2021 Biblioteka Śląska) oraz "Pustynia" (2022 Biblioteka Śląska). W tym roku ukaże się czwarta książka poetycka "Love Crimes".

Publikowała m.in. w magazynach literackich: "Odra", "Fabularie", "Pismo", "Afront", "Bliza", "EleWator", "Fraza" oraz w Magazynie Materiałów Literackich "Cegła" i w antologii "Przewodnik po zaminowanym terenie" (2021) - zbiór wybranych utworów poetyckich i prozatorskich publikowanych w internetowym magazynie ?HELIKOPTER" w latach 2016?2020.
Pochodzi z pustyni.

Spotkanie poprowadzi:

WOJCIECH BRZOSKA (1978)- poeta, autor jedenastu książek poetyckich, m.in. Niebo nad Sosnowcem (2001), Przez judasza (2008), Drugi koniec wszystkiego (2010), Plejady (2021) oraz Senny ofsajd (2022). W 2022 roku nakładem Biblioteki Śląskiej w Katowicach ukazała się monografia wraz z wyborem wierszy: Poetyka ucha. O wierszach Wojciecha Brzoski.
Jego utwory były tłumaczone na : angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski, hiszpański i ukraiński . Brzoska jest również wokalistą w zespołach: Brzoska i Gawroński, Brzoska Kolektyw oraz Piksele. Zawodowo przez 20 lat był związany z więziennictwem. Obecnie - major w stanie spoczynku. Organizator wielu spotkań literackich oraz koncertów. Pomysłodawca adresowanego do więźniów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jeana Geneta. Mieszka w Katowicach.

Strona autorska : www.wojciechbrzoska.pl
 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.