Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA

Kościuszki 39

https://kjakkato.pl/

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Improvising Trio w Komitywie

data: 04 lipca 2023

cena: 30 zł

Improvising Trio w Komitywie


Zapraszamy do Komitywy na wyjątkowe muzyczne spotkanie w improwizacji. Zobaczymy znakomitych muzyków, Olę Rzepkę, Łukasza Marciniaka i Johannesa Nästesjö. Muzycy do tej pory spotkali się na scenie jedynie raz, podczas Spontaneus music festival 2022 w Poznaniu, w składzie ad hoc. Tak im się spodobało że postanowili spotkać się ponownie.

Łukasz Marciniak- el guitar
Johannes Nastesjo - double bass
Ola Rzepka - grand piano/ drums

Ola Rzepka - perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej, takich jak: Ad Libitum, Ars Cameralis, Ars Independent, Inne Brzmienia, Jazz Jantar, Męskie Granie, Off Festival, Opener, Przystanek Woodstock. Jako twórca współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Wiedniu, Instytutem Adama Mickiewicza. Występowała z autorskim repertuarem w Niemczech, Austrii i Turcji. Jako kompozytorka współpracuje z uznanymi rezżyserami teatralnymi m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Łukasz Marciniak - Gitarzysta, kompozytor, improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw- muzyczny eksperyment- Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną oraz EL topo- trio badające zawiłość strun oraz czyneli. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.

Johannes Nastesjo -improwizujący kontrabasista.
Improwizacja jest dla mnie sposobem na bezwarunkowe wyrażanie siebie. Sposób komunikowania się i otwierania się emocjonalnie i muzycznie. Sposób na wsłuchanie się w siebie, swój instrument, moich współmuzyków i przestrzenne otoczenie. W swoich improwizacjach wykorzystuję współczesne techniki. Dla mnie techniki te pełnią w mojej muzyce podobną funkcję jak słownictwo w językach, którymi się posługuję. Bez umiejętności technicznych po prostu nie masz żadnego języka muzycznego, a bez języka muzycznego nie możesz wyrazić swojej sztuki. Od 20 lat pracuje jako zawodowy kontrabasista i nauczyciel w gatunkach muzyki improwizowanej i współczesnej, a także nowoczesnego jazzu, muzyki teatralnej i muzyki dla dzieci. Ciekawość, pasja i chęć zagłębienia się w muzykę połączyły mnie z kilkoma muzykami i tancerzami z całego świata, poszukiwania artystyczne i udział w 45 płytach. Ma na swoim koncie cztery współczesne utwory solo i w duecie, oraz badania artystyczne (Advanced Postgraduate Diploma) w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=sXpKleDO-T4

Bilety w cenie 30 zł dostępne na miejscu w dniu koncertu.

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.