Lokal na kulturę

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA

Kościuszki 39

https://kjakkato.pl/

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

ZIEMIA w Komitywie

data: 01 lipca 2023

cena: 40 zł

ZIEMIA w Komitywie


ZIEMIA została założona w 2019 przez Oskara Tomalę, w Katowicach. W niedługim czasie do zespołu dołączył Alan Kapołka i Jakub Wosik, a ostateczny kształt nadał Mateusz Żydek.
Plany koncertowe i wydawnicze przerwała zespołowi pandemia Covid-19. Na podstawie swobodnie wysyłanych improwizacji powstała EP ?Catastropha? wydana za pośrednictwem serwisu Bandcamp. W lipcu 2022 premierę miał debiutancki album kwartetu pt. ?Ziemia Dniem? zrealizowany we współpracy z Albertem Karchem. Znalazło się na nim 7 autorskich kompozycji, a koncert premierowy odbył się w Klubie Żak podczas festiwalu Jazz Jantar.
Niedługo po tym odbyła się trasa koncertowa, podczas której muzycy odwiedzili Czechy, Austrię, Węgry oraz Chorwację. Zebrane doświadczenia doprowadziły zespół do finału konkursu Jazz Juniors w którym zdobyli Grand Prix oraz zostali zaproszeni do zagrania europejskiej trasy we współpracy z fundacją Jazzpopolsku w drugiej połowie 2023 roku.
W ostatnim czasie zespół koncertuje po polskich miastach, a 21 kwietnia w teatrze Boto odbył się koncert z gościnnym udziałem saksofonisty Irka Wojtczaka - koncert ten zostanie wydany w 2024 roku jako kolejny album grupy.
Album:
https://open.spotify.com/album/1dCqxaLx5wV1dG2j5jaR0e...

Bilety dostępne w dniu koncertu na miejscu w cenie 40 zł
Grafika: Aksel Cetner

Więcej informacji znajdziesz na:

kjakato.pl

https://www.facebook.com/adkkomitywa

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.