Lokal na kulturę

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA

Kościuszki 39

https://kjakkato.pl/

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Ed Cherry / Arek Skolik Project +

data: 13 marca 2023

cena: 60 zł

Ed Cherry / Arek Skolik Project +


Zapraszamy na koncert w ramach trasy Project +, przygotowanej przez Arka Skolika i Eda Cherry'ego.
Ed Cherry, nowojorski gitarzysta znany z kilkunastoletniej współpracy z legendarnym trębaczem Dizzym Gillespie"m, a także HenryThreadgillem czy Hamiet Bluiettem. W składzie znajdujemy jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów młodego pokolenia - Macieja Kitajewskiego, oraz perkusistę Arka Skolika, często określanego ''polskim królem swingu''. Na trąbce zagra wybitny trębacz Paweł Palcowski.

Skład zespołu:
Ed Cherry - gitara elektryczna

Ed Cherry to jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta ?Live at Royal Festival Hall? (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997?1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band ?Crisol?, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, aż po Azję.

Arek Skolik - perkusja

Arek Skolik zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma ?Jazz Forum? jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych.


Maciej Kitajewski - kontrabas

Maciej Kitajewski to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek wielu zespołów jazzowych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. I miejsce na 53. Festiwalu Jazz nad Odrą, I miejsce na Blue Note Jazz Competition, I miejsce na 19. Bielskiej Zadymce Jazzowej czy II miejsce na Big Sky Jazz Festival w Moskwie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak: Mike Moreno, Lukas Oravec, Rhonda L. Adams, Tomas Celis Sanchez, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Jerzy Piotrowski, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Kasia Moś czy Adam Jarzmik.

Paweł Palcowski - trąbka

Paweł Palcowski to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Zgromadził na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi: konkursie Klucz do Kariery w Gorzowie ? listopad 2017, pierwsze miejsce w konkursie The Akademia Music Awards w Los Angeles na utwór miesiąca, wybrany spośród setek zgłoszeń z całego świata ? kwiecień 2017, utwór ?Rainforest?, zespół Adam Jarzmik Quintet, Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem Adam Jarzmik Quintet ? 2017, Grand Prix na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa z zespołem Adam Jarzmik Quintet ? 2017, III nagroda na festiwalu B-Jazz International Contest w Belgii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet ? marzec 2016, Grand Prix na festiwalu Getxo Jazz Festiwal w Hiszpanii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet ? 2015 i wiele innych nagród i wyróżnień.

Bilety w cenie 60zł dostępne na miejscu w dniu koncertu.

Szczegóły:

https://kjakkato.pl/koncerty/

https://www.facebook.com/events/602929864978123

 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.