Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

WOLNO

Kochanowskiego 14

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Hajman! Wystawa fotografii & blast off party Kalendarz 22' by Mateusz Hajman

data: 10 grudnia 2021

cena: 0 zł

Hajman! Wystawa fotografii & blast off party Kalendarz 22' by Mateusz Hajman


...dziewczyna siedzi na łóżku w samej bieliźnie albo całkiem naga. Chodzi po domu, coś z siebie zdejmuje, coś przestawia. Kiedy patrzymy na zdjęcia Mateusza Hajmana, czujemy się tak, jakbyśmy podglądali zza firanki, przez okno, zza drzwi. Nagość jego bohaterek jest subtelna, a klimat zdjęć zachęca do dopisywania historii do zatrzymanych w kadrze sytuacji... 
>>> cytat z wywiadu G'rls ROOM przeprowadzonego przez Paulinę Klepacz
Mateusz Hajman od wielu lat fotografuje akty. Robi to bardzo współcześnie wpisując się w estetykę kroniki dnia codziennego. Dziewczyny pokazywane na zdjęciach Mateusza czują się swobodnie i nie przejmują się zbytnio obecnością fotografa. Obraz "dzieje się" na naszych oczach. Hajman łapie bowiem na gorąco moment, który pozostaje z nami już jako wspomnienie i mamy odczucie jego ulotności. 
Mateusz jest dyplomowanym malarzem, malarskość jego zdjęć znajduję odbicie w grze świateł, w wielości planów i dbałość o kompozycję. 
Na wystawie w Wolno m. in. pokażemy fotografie, z kultowego już Hajman-Kalendarza (22') oraz zdjęcia z serii, które nie były wcześniej publikowane. Dzień otwarcia wystawy to także dzień blast off party, na miejscu będzie można również zakupić kalendarz. 
Wpadajcie będzie niezły...
softcore, 
...w końcu powtarzając za Hajmanem - nagość jest zwyczajna".
music: Krystian Kaczor
 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.