Lokal na kulturę

Opis lokalu OPIS
LOKALU

WOLNO

Kochanowskiego 14

Działalność lokalu skupia się głównie wokół organizowania wystaw czasowych (malarstwo, grafika, architektura, fotografia, etc.), warsztatów, eventów, koncertów, jam session, wykładów i prezentacji, projekcji filmowych wewnątrz lokalu jak i plenerowych.

WOLNO

W lokalu odbyły się :

1. Wystawa Prac Justyny Fedec absolwentki wrocławskiej ASP, która ma na swoim koncie wystawy w kraju i za granicą.

2. Prezentacja wycinanki (autorka nazywa tak swoje kolaże) - jednej z prac wchodzącej w skład projektu "Polska bez obrazy" autorstwa Alicji Białej. Alicja Biała jest ilustratorką, grafikiem, artystką wizualną. Ukończyła University College of Design w Danii. Jej ilustracje są regularnie publikowane, w szczególności w Danii, Polsce, Niemczech, Chinach i Australii. Obecnie studiuje w The Royal College of Art w Londynie.

3. Prezentacja nagrodzonych plakatów Anny Szczepańskiej. Anna Szczepańska, artystka, laureatka międzynarodowych konkursów m.in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

4. Spotkanie promocyjne wchodzącego na rynek Kwartalnika Kulturalnego "Nowy Napis" współorganizowane przez Instytut Literatury. Gośćmi spotkania byli literaci Edward Pasewicz, Anna Adamowicz i Jakub Pszoniak, spotkanie poprowadził Kasper Pfeifer. 

5. Warsztaty Ceramiczne, formowanie, wypalanie i szkliwienia specjalnie opracowanego projektu kafelki ceramicznej. Warsztaty przeprowadzone były przez członków Stowarzyszenia Forum Ceramików z Gliwic.

6. Wystawa fotografii Agaty Ogierman "O spotkaniu z rzeczywistością?. Jak mówi autorka jest to cykl fotografii, który zaczęła realizować, w 2017 roku. Jego tematem jest specyficzna relacja między człowiekiem i otaczającą go rzeczywistością. Trudna do przełknięcia codzienność stała się impulsem do fotografowania.

7. Sofar sounds Katowice - koncert zespołów: Omayu, Chłodno oraz Ad Wedd + Gabriela Skowronek (Lady Gaba).

8. MIASTORANEK i POBUDKI - Realizowane online rozmowy na codzienne tematy związane z szeroko rozumianą kulturą miejską. Projekt w ramach Street Cloud - mikrotelewizji o kulturze miejskiej. Wydawaca: Antyrama, prowadzący: Łukasz Harat.

9. W ramach festiwalu ARS INDEPENDENT:
- dyskusja o kulturalnej infomasie. Podczas wydarzenia skonfrontowane zostały ze sobą perspektywy artysty, kuratora i odbiorcy, szukających odpowiedzi na pytanie o stan kultury w dobie pandemii. 
- komponowanie muzyki do World of Tomorrow. Michał Paduch poprowadził warsztaty online jak komponować i produkować muzykę na przykładzie fragmentów fantastycznej animacji z pogranicza sci-fi pt. World of Tomorrow Dona Hertzfelda.

10. W ramach A FESTIVALU:
- PERFORMANCE - POMIĘDZY - Performance ten jest zapisem myśli i konceptów pojawiających się i wypracowanych podczas rozważań nad istotą przestrzeni liminalnych, różnych teorii hipermodernizmu oraz konceptu nie-miejsca Marca Augé.

11. Śląska premiera: "Rozpływaj się" Anny Cieplak. Mocna, wyrazista i aktualna powieść o Polsce w Unii Europejskiej i osieroconym pokoleniu ? młodych osobach, zmuszonych dorastać bez dorosłych, którzy za chlebem wyjechali na Zachód. Uciążliwie szczera, rozbrajająco zabawna i boleśnie życiowa.

12. Cover awArts 2020: wystawa najlepszych okładek i opraw graficznych nagrodzonych w Cover awArts 2020.

13. WOLNE ZWIĄZKI vol.1 ? Pierwsze spotkanie autorskie z cyklu Wolne Związki: Brzoska (poezja) +Markiewicz (muzyka), (prowadzenie Pszoniak) + konkurs jednego wiersza.

GALERIA

  • WOLNO - Zdjęcie 1
  • WOLNO - Zdjęcie 2
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.