Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Opis lokalu OPIS
LOKALU

Luft

ul. Koszalińska 18

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku
11:00 - 17:00

https://luft-sklep.pl/

Luft to sklep z rękodziełem artystycznym oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami, mieszczący się przy ulicy Koszalińskiej 18 w katowickiej Ligocie.

Luft

Jesteśmy prospołecznym sklepem z rękodziełem artystycznym. Prowadzimy zajęcia rękodzielnicze dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie szyjemy Pieroguszki. Każdą pakujemy w ekologiczny foliopak z recyklingu. Stawiamy na jakość, nie na ilość, a każdy zakup wspiera bezpośrednio działania naszych pracowników z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do zebrania własnej kolekcji Pieroguszek i poznania artystów stojących za nimi. :)

Luft to lokal siostrzany Drzwi Zwanych Koniem, tworzony przez Spółdzielnię Socjalną Honolulu. Od samego początku naszej działalności, datowanego na rok 2014, kreujemy katowicką kulturę, współpracując zarazem z osobami z niepełnosprawnościami.

Luft to coś więcej niż tylko sklep online. Działamy również stacjonarnie na Katowickiej Ligocie, jako społeczny klub eventowy. Odwiedzając nasz lokal będziecie mogli wziąć udział w różnych warsztatach i wydarzeniach kulturalnych, które dla Was organizujemy.

Nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie współpraca z podmiotami samorządowymi, jak i pozarządowymi. Luft jest jednym z konkursowych lokali w ramach programu Lokal na Kulturę, prowadzonym z ramienia Urzędu Miasta Katowice. Wsparcie inwestycyjne oraz merytoryczne, umożliwiające realizację tego projektu udzieliło Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej, będące Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

Zapraszamy do śledzenia nas na:

https://www.facebook.com/luft.katowice/

https://www.instagram.com/luft.katowice/

luft-sklep.pl

 

GALERIA

  • Luft - Zdjęcie 1
  • Luft - Zdjęcie 2
  • Luft - Zdjęcie 3
  • Luft - Zdjęcie 4
  • Luft - Zdjęcie 5
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.