Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Opis lokalu OPIS
LOKALU

Luft

ul. Koszalińska 18

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Sobota 12:00 - 20:00

https://luft-sklep.pl/

Luft to kulturotwórcza klubokawiarnia oraz concept-store oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami, mieszczący się przy ulicy Koszalińskiej 18 w katowickiej Ligocie.

Luft

Luft to społeczna klubokawiarnia oraz concept-store oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami prowadzony przez katowicką Spółdzielnię Socjalną Honolulu, będącą podmiotem ekonomii społecznej. Jako Spółdzielnia od samego początku naszego funkcjonowania (2014 r.) współpracujemy z osobami z niepełnosprawnościami (głównie intelektualną), zapewniając miejsca pracy oraz ułatwiając im adaptację do rynku i najbliższego otoczenia. Prócz pracy z osobami z niepełnosprawnościami zajmujemy się głównie działalnością w obszarze gastronomii (Drzwi Zwane Koniem, Luft) oraz kultury, realizując każdego roku multimedialny Ars Independent Festival, dziesiątki wydarzeń w naszych lokalach oraz prowadząc Klub Filmowy Ambasada.

Luft jest efektem realizacji celów (nie tylko statutowych), jakie przed sobą stawiamy. Uczciwa współpraca, integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działalność kulturotwórcza, troska o środowisko naturalne, a przede wszystkim wzajemne sieciowanie. Są to główne elementy składające się na nasze rozumienie biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Klubokawiarnia przy ulicy Koszalińskiej 18 to miejsce spotkań, gdzie realizujemy warsztaty, wystawy czy dyskusje, koncentrując się przede wszystkim na współpracy z lokalną społecznością i osobami z niepełnosprawnościami. W Lufcie regularnie możecie zobaczyć projekcje filmowe, uczestniczyć w społecznych debatach czy pooglądać wystawy lokalnych artystów. To co wyjątkowe w tym miejscu to model zarządzania wydarzeniami. Zapraszamy wszystkich mających pomysł na te miejsce, by wspólnie zrealizować wydarzenie jakiego potrzeba lokalnej społeczności. 

Luft to również stacjonarna baza sklepu online pod tą samą nazwą.Wszystkie produkty jakie znajdują się w naszym sklepie online są autorstwa osób z niepełnosprawnościami. Skomponowana oferta produktowa jest wypadkową współpracy pomiędzy Spółdzielnią, podmiotami organizującymi pracę osób z niepełnosprawnościami, autorami produktów, a procesem arteterapii, w ramach którego produkty są tworzone. Znajdziecie tu między innymi: wysokiej jakości rękodzieło artystyczne, zabawki dla dzieci z drewna lub pluszu, akcesoria dla zwierząt czy przedmioty sztuki użytkowej. Każdy z oferowanych produktów jest wyjątkowy, bo wykonany całkowicie własnoręcznie przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu.

Nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie współpraca z podmiotami samorządowymi, jak i pozarządowymi. Luft jest jednym z konkursowych lokali w ramach programu Lokal na Kulturę, prowadzonym z ramienia Urzędu Miasta Katowice. Wsparcie inwestycyjne oraz merytoryczne, umożliwiające realizację tego projektu udzieliło Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej, będące Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

Zapraszamy do śledzenia nas na:

https://www.facebook.com/luft.katowice/

https://www.instagram.com/luft.katowice/

luft-sklep.pl

 

GALERIA

  • Luft - Zdjęcie 1
  • Luft - Zdjęcie 2
  • Luft - Zdjęcie 3
  • Luft - Zdjęcie 4
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.