Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Opis lokalu OPIS
LOKALU

Luft

ul. Koszalińska 18

Godziny otwarcia:
Poniedziałki | 12:00 - 15:00
Czwartki | 12:00 - 15:00

https://luft-sklep.pl/

Luft to kulturotwórcza klubokawiarnia oraz concept-store oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami, mieszczący się przy ulicy Koszalińskiej 18 w katowickiej Ligocie.

Luft

Poznajcie Luft.

Jesteśmy prospołecznym, ekologicznym sklepem z rękodziełem artystycznym.

Naszym celem jest odkrycie przed Wami pięknego świata sztuki tworzonej przez osoby z niepełnosprawnościami, a musicie wiedzieć, że zasługuje ona na jak największe uznanie i przestrzeń do promocji - na większy luft do zaprezentowania się. :)

Chcemy pokazać Wam, że rękodzieło autorstwa osób z niepełnosprawnościami cechuje się świetną jakością produkcyjną i wysokim poziomem artyzmu włożonymi w każdy z oferowanych produktów. Przedmioty dostępne w naszym sklepie charakteryzują się więc prawdziwie unikalnym charakterem. Produkty te wytwarzane są na różnego rodzaju warsztatach przez osoby z niepełnosprawnościami, co wymaga od nich posiadania całego szeregu umiejętności artystycznych. Każde dzieło jest wyjątkowe, ma swoją własną historię i różni się od pozostałych.

Luft stawia przy tym nie na ilość, a na jakość. Zależy nam, by sprzedawane przez nas produkty były ekologiczne, o pozytywnym wpływie na środowisko i fair trade. Każdy zakup wspiera działalność fundacji i innych instytucji z którymi współpracujemy, ponieważ zapewnia nam dodatkowe środki na zakupy kolejnych produktów autorstwa osób z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do kupna naszych produktów i poznania artystów stojących za nimi.

Luft to lokal siostrzany Drzwi Zwanych Koniem, tworzony przez Spółdzielnię Socjalną Honolulu. Od samego początku naszej działalności, datowanego na rok 2014, kreujemy katowicką kulturę, współpracując zarazem z osobami z niepełnosprawnościami.

Luft to coś więcej niż tylko sklep online. Działamy również stacjonarnie na Katowickiej Ligocie, jako społeczny klub eventowy. Odwiedzając nasz lokal będziecie mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, które dla Was organizujemy.

Nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie współpraca z podmiotami samorządowymi, jak i pozarządowymi. Luft jest jednym z konkursowych lokali w ramach programu Lokal na Kulturę, prowadzonym z ramienia Urzędu Miasta Katowice. Wsparcie inwestycyjne oraz merytoryczne, umożliwiające realizację tego projektu udzieliło Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej, będące Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

Zapraszamy do śledzenia nas na:

https://www.facebook.com/luft.katowice/

https://www.instagram.com/luft.katowice/

luft-sklep.pl

 

GALERIA

  • Luft - Zdjęcie 1
  • Luft - Zdjęcie 2
  • Luft - Zdjęcie 3
  • Luft - Zdjęcie 4
  • Luft - Zdjęcie 5
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.