Lokal na kulturę

Inne wydarzenia INNE
WYDARZENIA

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Śląskie Lumpiary. Vintage Shop

ul. Kochanowskiego 11

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

MODA NA KOSMOS

data: 30 września 2023

cena: 25 zł

MODA NA KOSMOS

30.09.2023 | sobota | Kino Kosmos

Kino Kosmos we współpracy ze Śląskimi Lumpiarami zapraszają na czwartą edycję Mody na Kosmos!

Film i moda. Ich przenikanie się to fascynująca historia niekończących się wzajemnych inspiracji i wizualnych zachwytów. Zmienne, w ciągłym ruchu i ewolucji – od lat tworzą najsilniejsze symbole swoich czasów: opowiadają rzeczywistość, pobudzają wyobraźnię, przywołują wspomnienia.

W sobotę,  30 września, zapraszamy do Kina Kosmos na wydarzenie, które powstało z miłości do mody dawnych lat. Moda na Kosmos to pokazy klasyki kina, prelekcje, spotkania i – przede wszystkim – targi mody vintage, na których znajdziemy starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki.

 

11.00 – 17:00 | Targi Mody Vintage

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Was na targi mody vintage, które odbędą się w holu Kina Kosmos! Najlepsi wystawcy przygotują dla Was starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki.

W holu kina spotkacie m.in.: Śląskie Lumpiary, Używki, Broken Things, Naturalnie Vintage, Miłomi Candle,  Two Rivers Vintage, La La Lady.

Wstęp: 5 zł lub darmowy z biletem do kina

 

16:00 | „Beksa” + Karoliny Kostyry | reż. John Waters, USA, 1990 r.

Prelekcję przed seansem pt.: „Problem z ekranowym retro. Powroty do lat pięćdziesiątych w dobrym i złym stylu”  wygłosi filmoznawczyni, a prywatnie ogromna fanka filmu, Karolina Kostyra.

Stany Zjednoczone, prezydentem jest Eisenhower, króluje wszechobecny rock & roll. Natomiast Wade „Beksa” Walker jest najgorszym łobuzem w swoim liceum. Johnny Depp dowodzi doborowej obsadzie grając chłopaka z marginesu, którego urok i szczere łzy powodują, że dziewczyny nie mogą mu się oprzeć. Jedną z nich jest Allison Vernon-Williams (Amy Locane), bogata, piękna  i określana mianem „sztywniaczki”. Dziewczyna zakochuje się bez pamięci w młodocianym przestępcy i jego rock & rollowym świecie szybkich samochodów i jeszcze szybszych kobiet. John Waters przedstawia z nostalgią i lekkim przymrużeniem oka okres przemian roku 1954.

Bilety: 12 zł

19:00 – 24:00 | „Nostalgia Party” | potańcówka w stylu lat 80. i 90. | Kinoteatr Rialto

Prosto z sali kinowej pozostając w tanecznym klimacie zapraszamy Was na klasyczną potańcówkę w stylu lat 80. i 90. Usłyszycie wiecznie żywe przeboje, dzięki którym przeniesiecie się do czasów, gdzie królowały Britney Spears i Spice Girls, serca kradł Limahl i chłopaki z Backstreet Boys, a modowe trendy wyznaczała Madonna i Cindy Lauper.

Wybierz się z nami w tą nostalgiczną podróż! Przebrania mile widziane.
 

Bilety: 25 zł

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.