Lokal na kulturę

Sprawdź, co się dzieje w lokalach SPRAWDŹ
CO SIĘ DZIEJE W LOKALACH

Black Woolf Coffee & Books

ul. 3 Maja 25

https://www.blackwoolf.eu

Więcej o lokalu więcej
o lokalu

Wystawa obrazów Tomasza Masionka

data: 13 października 2020

cena: 0 zł

Wystawa obrazów Tomasza Masionka


W ramach Nocy Księgarń zapraszamy do Black Woolf na nową wystawę. Od przyszłego tygodnia przez miesiąc będziecie mogli podziwiać obrazy Tomasza Masionka. 
Tomasz Masionek- malarz, rysownik, magister sztuki. W 2019 obronił dyplom na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Zanim podjął decyzję o pójściu na studia ukończył technikum budowlane, dlatego artysta często porusza tematy architektury w swoich pracach.
Dyplom "Poczet Wojowników" zrealizował w pracowni u dr hab. Bartosza Frączka. Recenzentem pracy dyplomowej był dr hab. Rafał Głowacki. ?Poczet Wojowników? to cykl obrazów na którym malarz stara się ukazać ?ducha? męskości i dzikości z dawnych czasów, poprzez namalowanie portretów łotrów, wojowników i królów. Obrazy przemalowywane były po trzy, cztery razy, aż w końcu było widać ?zamierzony? efekt. Portrety namalowane są farbą olejną przy pomocy szpachli, a do podkreślenia szczegółów takich oczy i usta użyto pędzla. 
Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w Rzymie. Ostatnio jego praca ,,Estel" z serii: ,,Poczet wojowników" została najlepiej wylicytowana z pośród około 70-tki innych obrazów na Aukcji Młodej Sztuki w Krakowie w Domu Aukcyjnym DESA.
 

Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.