OPIS
LOKALU

ul. Koszalińska 18

ul. Koszalińska 18

W lokalu znajdującym się przy ul. Koszalińskiej 18 powstaje nowa klubokawiarnia zorientowania na integrację lokalnej społeczności oraz promocję niszowych wydarzeń kulturalnych. Luft - bo taką nazwę przyjmie nowy lokal, będzie miejscem, gdzie społeczność Ligoty będzie mogła się spotkać, porozmawiać i wejść w interakcje ze sobą, jak i twórcami sztuki. W naszym nowym miejscu przewidujemy szereg aktywności w postaci warsztatów, wystaw, pokazów filmowych czy spotkań literackich. Ofertę kulturalną adresujemy do wszystkich mieszkańców Ligoty i nie tylko. Będzie to miejsce, gdzie odnajdzie się zarówno zainteresowana kulturą młodzież, jak i seniorzy, szukający ciekawego punktu na mapie Katowic, w którym mogą aktywnie spędzić popołudnie. 

Obecnie jesteśmy w trakcie remontu. Dbamy o to, by aranżacja wnętrza odpowiadała klimatowi otoczenia. Chcemy, by lokal posiadał silną katowicką, ale przede wszystkim ligocką tożsamość. Luft ma być miejscem integracji i wymiany spojrzeń. Stąd też nazwa, odnosząca się do wiatru, lekkości i świeżego powiewu, który chcemy wraz z mieszkańcami Ligoty zaimplementować całym Katowicom. 

Otwarcie planujemy na jesień, ale już wcześniej zaznaczymy swoją obecność w Katowicach. Mam nadzieję, że szybko o nas usłyszycie.

 

Pomimo trwającego remontu będziemy realizować pierwsze wydarzenie na Placu Miast Partnerskich zaraz na przeciw naszego lokalu.

"Kino na świeżym Lufcie", bo tak nazywa się wydarzenie, które współorganizujemy razem z Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek będzie pokazem krótkometrażowych animacji prezentowanych w ramach festiwalu Ars Independent. Ofertę kierujemy głównie do mieszkańców Ligoty, spragnionych niekomercyjnych wydarzeń kulturalnych w ich dzielnicy.

Spotykamy się 5 lipca o godzinie 21:00 na Placu Miast Partnerskich, do zobaczenia!

GALERIA

WIĘCEJ WYDARZEŃ W LOKALU
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.