O PROJEKCIE

Program „Lokal na Kulturę” to konkursu, który organizuje miasto Katowice, by wspomagać organizacje prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Jak to działa? Ty masz ciekawy i twórczy pomysł na inicjatywę związaną z szeroko pojętą kulturą, a magistrat udostępnia ci wynajem wybranych lokali w atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy. Program „Lokal na Kulturę” ma służyć zmianie wizerunku naszego miasta, z stereotypowej stolicy węgla na ważny i prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny.

W Katowicach konkurs jest realizowany od września 2013 roku. W dotychczasowych pięciu edycjach Miasto wystawiło 70 lokali użytkowych, co zaowocowało podpisaniem 19 umów najmu. W efekcie inicjatywy Katowice wzbogaciły się o tak wartościowe obiekty kultury, jak "Teatr Rawa" przy ul. Chopina 8, galeria "Back Door" na Mariackiej Tylnej 5a, pracownia i galeria "Fabryka Małych Form" przy ul. Gliwickiej 99 czy otwarte niedawno Muzeum Historii Gitary przy ul. Chopina 8. 

Celem konkursu jest wzbogacenie krajobrazu kulturalnego miasta. Inicjatorami projektu "Lokal na Kulturę" byli radni kadencji 2010-2014: Tomasz Godziek, Michał Jędrzejek i Daria Kosmala.

Urząd Miasta Katowice, 40-098 Katowice, ul. Młyńska 4
Tel. (+48 32) 2593-909, Fax. (+48 32) 2593-909, E-mail: Urzad_Miasta@katowice.eu
Serwis należy do Urzędu Miasta Katowice . © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.